Pałac Sypniewo 29 Stycznia 45, 89-422 Sypniewo

Pałac Sypniewo





119 Recenzje
  • niedzielaCzynne całą dobę
  • poniedziałekCzynne całą dobę
  • wtorekCzynne całą dobę
  • środaCzynne całą dobę
  • czwartekCzynne całą dobę
  • piątekCzynne całą dobę
  • sobotaCzynne całą dobę




Pałac Sypniewo 29 Stycznia 45, 89-422 Sypniewo




O firmie

Zespół Pałacowo-Parkowy w Sypniewie |

Kontakty

Strona internetowa
Zadzwoń do nas
+48781499042
29 Stycznia 45, 89-422 Sypniewo

Godziny pracy

  • niedzielaCzynne całą dobę
  • poniedziałekCzynne całą dobę
  • wtorekCzynne całą dobę
  • środaCzynne całą dobę
  • czwartekCzynne całą dobę
  • piątekCzynne całą dobę
  • sobotaCzynne całą dobę

Funkcje

  • Odpowiednie dla dzieci




Rekomendowane recenzje

angelika krawczyk
16.10.2023
Pałac Sypniewo
Przemiła pani która tam mieszka jest właścicielem doprowadziła nas choć Pałac był zamknięty bo wcześniej było wesele.nie ma tam restauracji jeśli ktoś chce zjeść musi wcześniej zadzwonić.Czułam się super w tych komnatach .dziekujemy Pani Włascicielce za poświęcony nam czas.
urszula warda
25.09.2023
Pałac Sypniewo
Kiedyś pałac. Później technikum rolnicze.Absolwentami tej szkoły byli Andrzej Lepper oraz Józef Mojsesowicz..Obecnie budynek służy do zorganizowanych imprez. Polecam
Przemysław Komarowski
17.09.2023
Pałac Sypniewo
Bardzo dużo pięknej pracy włożono, by pałac tak wspaniale wyglądał.Takim ludziom trzeba dopingować
jerzy szydlowski
31.08.2023
Pałac Sypniewo
Bardzo ładnie odrestaurowany
Rafaello M
21.08.2023
Pałac Sypniewo
Obiekt z potencjałem...ale wymagający dalszych inwestycji zarówno we wnętrzach jak też w poprawieniu wyglądu parku. Na dzień dzisiejszy mniej na zwiedzanie, a bardziej na organizację uroczystości.
Przemysław Ziarnik
17.08.2023
Pałac Sypniewo
Pałac zbudowany na miejscu dworu w 1850 roku wg projektu Karola Fryderyka Schinkla. Pałac należał do rodziny Wilckens. Zbudowany w stylu klasycystycznym z elementami neorenesansowymi. W jednej z zachowanych piwnic pałacu dochodziło do spotkań Loży Masońskiej. Po wejściu w holu głównym znajdują się liczne trofea myśliwskie zdobiące ściany, na ścianie głównej duże, piękne malowidło. Na piętro prowadzą schody drewniane początkowo jednym ciągiem. Następnie rozdzielają się symetrycznie na prawo i lewo. Zdobione są bogato sztukaterią drewnianą.
Krzysztof Starczak
01.08.2023
Pałac Sypniewo
Miejsce na imprezę okolicznościową. Do wyboru sale różnej wielkości położone w pałacu otoczonym przez duży zielony park. Dobra obsługa i smaczne jedzenie. Niestety miejsce nie jest przystosowane dla osób mających trudności z poruszaniem się, jazda wózkiem po schodach nawet na parter.
Waldemar Ramza
31.07.2023
Pałac Sypniewo
Co prawda w pałacu nie byłem ale pochodziłem po parku. Mimo że raczej estetą nie jestem to bardzo mi się spodoba szczególnie ogromne drzewa, piękny widok, wręcz monumentalne. A i mostki z kamieni też przyciągają wzrok. Fajne miejsce na spacer.
kasiakropka371
28.07.2023
Pałac Sypniewo
Pałac w Sypniewie aktualnie jest w rękach prywatnych i organizowane są tutaj większe imprezy np. wesela czy ewenty. Można wejść do środka ale udostępniany jest w całości tylko gościom.HistoriaW XVIII w Sypniewie powstał pierwszy drewniany dwór. W 1830 r. nabywcami majątku został Albert Wilckens i Franz Nagel a od 1849 wdowa po Wilckensie. Około 1850 r. stary dwór został rozebrany i na jego miejscu wzniesiono nowy murowany pałac. Kolejny właściciel Fritz Wilckens zasłynął z odkrycia kręgu kamiennego i kurhanu w Dorotowie, związany też był z masonerią. Po poprzednim dworze zachowała się jedna z piwnic w której mieściło się miejsce spotkań Loży Masońskiej.W 1920 r. Sypniewo znalazło się w granicach Polski. Syn Fritza, Hans Jurgen von Wilckens zorganizował w Sypniewie ośrodek szpiegostwa i dywersji niemieckiej, jeden z najbardziej aktywnych na Pomorzu. W 1939 r. Wilckens wkroczył do Polski jako oficer SS i zasłynął prześladowaniami ludności polskiej. W styczniu 1945 r. uciekł z Polski i nie ponosząc konsekwencji za zbrodnie zmarł w RFN w 1974rW 1945 r. majątek Sypniewo przejął Skarb Państwa Polskiego. W 1947 r. w pałacu utworzono Technikum Rolnicze. W latach 1963- 68 pałac przeszedł generalny remont, a w latach 70-tych przeznaczono go na mieszkania dla nauczycieli. W 2002 r. pałac został wydzierżawiony rodzinie Adamskich, którzy włożyli wiele wysiłku aby go wyremontować. Dzięki ich zaangażowaniu możemy go dziś podziwiać.
piotr szymanski
26.07.2023
Pałac Sypniewo
Powiem wam tak, pałac ten skrywa mroczne tajemnice. Można zobaczyć różnego rodzaju czaszki zwierząt na ścianach jak i starodawne wnetrze które na tle bankietowej sali ukazuje swoje prawdziwe oblicze.

Dodaj recenzję

Mapa

29 Stycznia 45, 89-422 Sypniewo
Pałac Sypniewo