Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki 59-411

Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki





58 Recenzje
  • niedzielaCzynne całą dobę
  • poniedziałekCzynne całą dobę
  • wtorekCzynne całą dobę
  • środaCzynne całą dobę
  • czwartekCzynne całą dobę
  • piątekCzynne całą dobę
  • sobotaCzynne całą dobę




Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki 59-411




O firmie

Wąwóz Siedmicki - Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów | Przełomowy odcinek potoku Młynówka w południowo-wschodniej części Pogórza Kaczawskiego w Parku Krajobrazowym "Chełmy", pomiędzy Nową Wsią Wielką i śródleśną osadą Siedmica na wschodzie nosi nazwę Wąwozu Siedmickiego. Tę samą nazwę nosi rezerwat przyrody, który obejmuje nie tylko skalisty przełom, ale również sąsiednie odcinki dna doliny i spore fragmenty przyległej wierzchowiny.…

Kontakty

Godziny pracy

  • niedzielaCzynne całą dobę
  • poniedziałekCzynne całą dobę
  • wtorekCzynne całą dobę
  • środaCzynne całą dobę
  • czwartekCzynne całą dobę
  • piątekCzynne całą dobę
  • sobotaCzynne całą dobę

Funkcje

  • Parking dla niepełnosprawnych
  • Wejście dostępne dla niepełnosprawnych
  • Odpowiednie dla dzieci
  • Turystyka piesza




Rekomendowane recenzje

Okiem Kobiety
29.10.2023
Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki
Przez wąwóz prowadzi zielny szlak - wąska ścieżka w lesie. Po drodze kilka zwalonych konarów drzew do przekroczenia, w części z nich zrobione przejścia i widać, że będą w kolejnych (maj 2022). Pięknie, cicho (słychać tylko śpiew ptaków i szum wody), odludnie. Dla tych co nie boją się ubłocić, ewentualnie zamoczyć butów - brak mostków, a wokół mokradła, miejscami trzeba skakać przez strumień lub przejść po kamieniach lub pniach drzew/gałęziach. W środkowej części wąwozu okazałe skały. Startowaliśmy z Siedmicy, następnie niebieskim szlakiem w kierunku Myślinowa (schodzimy ze szlaku w prawo zanim połączy się ze szlakiem czarnym) i powrót szeroką leśną drogą (Dojazd pożarowy nr 8) przez Polanę Siedmicką.
Katarzyna Jopkiewicz
20.10.2023
Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki
Polecam to miejsce, jeśli ktoś chce nieco poobcować z dziką przyrodą. Byliśmy tam dwukrotnie - raz wczesną wiosną, a raz zimą. Za każdym razem bardzo nam się podobało. Jest pięknie, spokojnie. Dość często trzeba się przeprawiać przez powalone drzewa, gdzieniegdzie też skakać przez strumień. W pewnym miejscu przy rzece dostępne jest miejsce na ognisko.
Radosław Sztangierski
13.10.2023
Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki
Chodziłem tam zimą, więc wstrzymam sie z opinia bo nie ma uroku zieleni.
Mr „luc” Black Square
01.10.2023
Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki
Zielonym szlakiem przez dolinę potoku Młynówka. Trasa prosta i przyjemna - nie licząc wysiłku na pokonywanie powalonych na ścieżkę drzew i kilkukrotnego przekraczania wody. Warto rzucić okiem na ruiny Zbójeckiego Zamku mijanego po drodze. Po drodze cisza i spokój, bo miejsce nie jest zbytnio uczęszczane przez turystów.
Marta Dyraga
04.09.2023
Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki
Dziki, bezludny. Zielony szlak ladnie oczyszczony, powalone drzewa praktycznie tylko poza ścieżka, reszta uprzątnięta. Problemem moze byc przejście Młynówki suchą stopą w okresie większych roztopów. Po drodze teochę większych i mniejszych formacji skalnych.
Bo Po (BOPO)
30.08.2023
Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki
Zielony szlak prowadzący przez Wąwóz Siedmicki to jedno z ciekawszych miejsc w tej okolicy. Ścieżka biegnie wzdłuż strumienia Młynówka, gdzie podczas wędrówki towarzyszą nam majestatyczne formacje skalne. Jeśli dobrze się przyjrzycie to znajdziecie tam ślady po poprzednich pokoleniach.Odcinek ten można też uznać za bieg przez płotki, bo co 15m leży przewalone drzewo.
Daniel Najduk
27.08.2023
Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki
Piękne miejsce..bardzo klimatyczne o każdej porze roku. Nie ma.problemu z zaparkowaniem samochodu. W wąwozie są dwa miejsca w których można rozpalić ognisko. Doskonale miejsce pieszych wędrówek dla rodzin z dziećmi, jak i równiez wszystkich stawiających pierwsze kroki z turystyką pieszą.Szczerze polecam.
Marek Ka
30.07.2023
Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki
Podobnie, jak w nieodległym wąwozie doliny Jawornika, również Rezerwat Wąwóz Siedmicki utworzono dla ochrony ciekawych form geologicznych (odsłoniętych przez potok Młynówka skałek zieleńcowych) rzadkich gatunków roślin i naturalnych zbiorowisk leśnych. W odróżnieniu jednak od niego ścieżka z wyznakowanym pieszym szlakiem turystycznym jest mało uczęszczana i jesienią mocno zarośnięta. Rowerowo niedostępna. Dolina potoku początkowo szeroka, dość szybko zwęża ramiona, choć przez pierwszy odcinek na niezarośniętym jej środku oglądamy wydłużoną (coraz węższą) łąkę. Dopiero w połowie długości ściany schodzą się całkowicie i poruszamy się środkiem wąwozu. ścieżka dwukrotnie przeskakuje przez strumień - przeprawa jesienią nie nastręcza większych problemów. Długość całej ścieżki licząc od szosy to ca.2km Po drodze widzieliśmy stary grób i pozostałości po zamku rycerzy rabusiów. Powrót niestety po własnych śladach - można zrobić większą pętlę, jednak wymaga to dość długiego powrotu ruchliwym i wąskim asfaltem.
E. T.
28.07.2023
Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki
Piękne miejsce, dzika przyroda. Szlak dość zarośnięty, wąska ścieżka, dużo zwalonych drzew. Wspaniałe miejsce dla osób lubiących kontakt z naturą. Mało uczęszczane.
Piotr Sta
26.07.2023
Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki
Dla mnie rewelacja. Kawał dzikiej przestrzeni. Szum potoku i śpiew ptaków. Rezerwat utrzymywany w stanie naturalnym. Co się wywróci to leży. Szlak przecinany strumieniem bez mostków (trzeba skakać po kamykach), nieraz trzeba się schylić pod zwalonym konarem, a innym razem go przeskoczyć. Trasa dla miłośników dzikiej przyrody. Jak ktoś oczekuje deptaków i ławek to nie jest jego miejsce. Bardzo miła trasa zielonym szlakiem od Grobli przez rezerwat Nad Groblą.Aktualizacja 1.2021.Niestety Gmina Paszowice postanowiła rozreklamować ścieżkę przez wąwóz, a nadleśnictwo uprzątnęło część szlaku. Efekt jest taki, że bardzo zwiększył się ruch turystyczny, ludzie zaczynają rozdeptywać rezerwat, pojawiają się wydeptane ścieżki poza szlakiem i trudniej spotkać zwierzynę. A szkoda, bo miejsce było unikatowe w skali Nadleśnictwa Jawor.

Dodaj recenzję

Mapa

59-411
Rezerwat przyrody Wąwóz Siedmicki