Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego Okólna 185, 91-520 Łódź

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego





746 Recenzje




Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego Okólna 185, 91-520 Łódź




O firmie

|

Kontakty

Strona internetowa
Zadzwoń do nas
426590202
Okólna 185, 91-520 Łódź

Godziny pracy

Funkcje

  • Parking dla niepełnosprawnych
  • Wejście dostępne dla niepełnosprawnych




Rekomendowane recenzje

Magda Jasko
09.10.2023
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego
Piękne miejsce warte zobaczenia kaplica ma cudowne obrazy oraz figury organy też pięknie się prezentują tylko szkoda, że nie słyszałam. Bo nikt nie grał
Important Bro
02.10.2023
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego
Ładny kościół, bardzo dobre spowiedzi.Młodzież i dzieci uczestniczą w różnych spotkaniach. Schola młodzieżowa oraz chór parafialny grają i śpiewają.
Monika M
24.09.2023
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego
To miejsce zawsze miało swój klimat. Taka ciekawostka, gdy komukolwiek w mieście kościół odmawia ochrzczenia, komunii, ślubu to tam udzielają tych rzeczy bez żadnego ale..
TheKOktajl
12.09.2023
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego
Jestem rozczarowana swoim ślubem w tym miejscu. Jedynie z plusów to piękny kościół. Niestety wszystkie sprawy załatwiał z nami jak oprowadzenie ktoś inny, a ksiądz który prowadził ślub pomylił się dwa razu z imieniem mojego męża i to z formy męskiej na żeńską. Ślub nie rozpoczął się równo o wyznaczonej godzinie. Ogólnie nie wyszło to dobrze.
Bogusława Laskowska
10.09.2023
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego
Barokowy kościół franciszkański w łódzkich Łagiewnikach.Łaski otrzymywane za przyczyną św. Antoniego i Jego ukazanie się cieśli Jerzemu sprawiły, że ludzie w XVII wieku zaczęli nawiedzać to miejsce.18 marca 1681 roku nuncjusz papieski ogłosił Łagiewniki miejscem cudownym i stały się one pod koniec XVII wieku celem pielgrzymek.W 1683 roku wprowadzono do kościoła cudami słynący obraz św. Antoniego. Namalowanie kopii cudownego obrazu datowane jest na 1727 rok.W sanktuarium od XVIII wieku również cześć odbiera franciszkanin, błogosławiony o. Rafał Chyliński. Jego relikwie obecnie znajdują się w trumnie, w kaplicy kościoła.Przy sanktuarium znajduje się obszerny parking.Warto nawiedzić to miejsce kultu religijnego. Polecam.
Zygmunt Borowski
26.08.2023
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego
Kościół św. Antoniego Padewskiego w Łodzi-Łagiewnikach jest barokowym kościołem franciszkańskim.Powstanie kościoła i klasztoru franciszkanów na tym miejscu wiąże się z objawieniem św. Antoniego z Padwy ubogiemu cieśli Jerzemu. Pismo uznające prawdziwość objawień i zezwalające na zatwierdzenie fundacji wydała kongregacja rzymska w listopadzie 1680 roku.Obecny kościół był zbudowany w latach 1701-1723. Wraz z klasztorem przylegającym do niego w 1946 został wpisany do rejestru zabytków, jako podwójne Sanktuarium św. Antoniego z Padwy i bł. Rafała Chylińskiego.Była to świątynia jednonawowa, na planie krzyża łacińskiego, z półkoliście zamkniętym prezbiterium. Pierwotnie posiadała ona dwie zakrystie, ale około 1824 północna zakrystia została przebudowana na kaplicę o. Rafała Chylińskiego.Najtrudniejszym okresem dla sanktuarium był czas po upadku powstania styczniowego. Za pomoc udzielaną powstańcom, władze carskie zlikwidowały klasztor franciszkanów w listopadzie 1864, pozostawiając tylko jednego księdza.Kościół św. Antoniego charakteryzuje się barokowym, bogato zdobionym wystrojem wnętrza. Elementy tego wystroju pochodzą najczęściej z XVII lub XVIII wieku.Kaplica bł. Rafała Chylińskiego znajduje się w północnej części kościoła, została przebudowana około roku 1824 celem złożenia doczesnych szczątków sługi Bożego o. Rafała Chylińskiego. Jego beatyfikacja odbyła się dopiero w 1991 roku.-Church of St. Antoni Padewski in Łódź-Łagiewniki is a Baroque Franciscan church.The foundation of the Franciscan church and monastery here is associated with the revelation of Saint. Anthony of Padua. The letter acknowledging the truth of the apparitions and approving the foundation was issued by the Roman congregation in November 1680.The present church was built in 1701-1723. Together with the adjacent monastery, in 1946 he was entered into the register of monuments as a double Sanctuary of St. Antoni of Padua and Bl. Rafał Chyliński.It is a one-aisled temple, on the plan of a Latin cross, with a semicircular presbytery. Originally it had two sacristies, but around 1824 the northern sacristy was rebuilt into the chapel of Father Rafał Chyliński.The most difficult period for the sanctuary was the time after the fall of the January Uprising. For the help given to the insurgents, the tsarist authorities liquidated the Franciscan monastery in November 1864, leaving only one priest.Church of St. Antoniego is characterized by a baroque, richly decorated interior design. Elements of this design come mostly from the 17th or 18th century.Chapel of Bl. Rafał Chyliński is located in the northern part of the church, it was rebuilt around 1824 in order to deposit the mortal remains of the servant of God, Father Rafał Chyliński. His beatification took place only in 1991.
Agnieszka Gutowska
04.08.2023
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego
Zdecydowanie na plus. Jako nie turysta a parafianin zdecydowanie polecam, podejście ojców, obiektywizm, organizacja i zaangażowanie. Mogłoby być trochę więcej ciekawych akcji dla młodzieży, może by chętniej uczestniczyli, ale i tak chór, ministranci, różnego rodzaju imprezy - oprawa, przygotowanie, nie wszędzie tak jest.
Bogdan Szadkowski
30.07.2023
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego
Uważam że katolicy jak i ludzie którzy kochają dobrą architekture powinni odwiedzić to miejsce odnowjone są już ołtarze jeszcze tylko pomalują ściany i będzie perłą w skali całego kraju. Gorąco polecam.
Frank Czarnowski
29.07.2023
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego
Zabytkowy, franciszkański kościół-sanktuarium św. Antoniego (z pocz. XVIII w.) położony malowniczo na skraju lasu lagiewnickiego. Miejsce na modlitwę, refleksję czy choćby na chwilę wypoczynku w weekend po trudach całego tygodnia. Można też przespacerować się do pobliskich dwóch kapliczek (kiedyś było ich 6, ale zostały zniszczone podczas 2WŚ) i zakosztować źródlanej wody. Dla zmotoryzowanych jest parking, choć niezbyt duży. Pomiędzy świątynią a budynkiem seminarium znajduje się ołtarz polowy.
Stary Misio
27.07.2023
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego
Przepiękny, zadbany kompleks kościelny. Miło tu przybyć, obejrzeć, pospacerować, pomodlić się. Co najważniejsze, kościół jest cały czas otwarty. Nie ma zwyczaju zamykania wrót przed wiernymi czy zwiedzającymi. Zawsze można wejść do środka, czego nie praktykuje się winnych kościołach.

Dodaj recenzję

Mapa

Okólna 185, 91-520 Łódź
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego