Zapora Wodna 'Wióry' Gdów, Pawłów 90, 27-225

Zapora Wodna 'Wióry'





179 Recenzje




Zapora Wodna 'Wióry' Gdów, Pawłów 90, 27-225




O firmie

|

Kontakty

Strona internetowa
Zadzwoń do nas
Gdów, Pawłów 90, 27-225

Godziny pracy

Funkcje

  • Parking dla niepełnosprawnych
  • Wejście dostępne dla niepełnosprawnych
  • Odpowiednie dla dzieci
  • Restauracja




Rekomendowane recenzje

Boom Bastic
29.09.2023
Zapora Wodna 'Wióry'
Zwykła, dosyć mała zapora. Nic specjalnego, ale można zatrzymać się na chwilę. U podstawy jest duży parking, a potem mała wspinaczka na górę.
Evi Testuje i Komentuje / Evi & Pavel
15.09.2023
Zapora Wodna 'Wióry'
Tylko wyłącznie zapora . Parking obok. Zero wejścia do wody . Ładne widoki . Ogólnie przejechać , zobaczyć. Ale bez większego szału .
Gams
05.09.2023
Zapora Wodna 'Wióry'
Zapora z ciekawą historią geologiczną liczne odkryte skamieniałości, podczas budowy zapory.Dobre miejsce na odpoczynek podczas zwiedzania okolicznych atrakcji,darmowy parking.
Andrzej Ryba (Mauser50)
04.09.2023
Zapora Wodna 'Wióry'
Bardzo ładne widoki to największy argument tego miejsca warto zobaczyć
Maciej Polkowski
31.07.2023
Zapora Wodna 'Wióry'
Ładna zapora, super widoki. Całość położona w niecce, kameralne miejsce. Cisza, spokój.
Łukasz
28.07.2023
Zapora Wodna 'Wióry'
Ciekawe Wióry. Malowniczo położone. Jest gdzie zaparkować.
DarekFJR 1300
27.07.2023
Zapora Wodna 'Wióry'
Jadąc obok warto skręcić na odpoczynek nad zaporą. Czysty i ładnie zagospodarowany zbiornik.
Dariusz Skuza
26.07.2023
Zapora Wodna 'Wióry'
Zapora tworzy jeden z większych zbiorników w województwie .... na pewno najbardziej nie zagospodarowany taki potęcjał i marnotrawstwo wstyd
a Kubik
25.07.2023
Zapora Wodna 'Wióry'
Jest to Zbiornik retencyjny służący do ochrony przeciwpowodziowej w zlewni rzeki Kamiennej.Powstał na rzece Świślinie, gdzie pełni też funkcję turystyczno - rekreacyjną.Historia tego zbiornika zaczyna się w latach 1977 i miała wzloty i upadki. W2001 ulewny deszcz był przyczyną zniszczenia tymczasowej zapory ziemnej w wyniku czego fala powodziowa dotarła do Ostrowca Świętokrzyskiego. W 2007 oficjalnie został jednak zbiornik otwarty.Myślę że warto poczytać jak zapora powstawała. A będąc już na miejscu, jest parking, gdzie można zaparkować auto za zero złotych i poświęcić parę chwil by zobaczyć ten obiekt jak został on wkomponowany w otaczającą go przyrodę. Jest też minus bo zaplecza turystyczno - rekreacyjnego praktycznie nie ma, może kiedyś się go doczekamy.
Tomasz Okręt
24.07.2023
Zapora Wodna 'Wióry'
Zapora tworzy największy w województwie zbiornik retencyjny, zasilany wodą z dwóch niewielkich rzeczek - Świśliny i Pokrzywianki. Poniżej zapory znajduje się dość obszerny parking, podobnie nieco powyżej, na prawym brzegu zalewu.Funkcję przeciwpowodziową i rekreacyjną pełni w ograniczonym zakresie. Brzegi zalewu dostępne jedynie miejscami, dojazd do lustra wody z reguły trudny lub niemożliwy. Brak stałej bazy turystycznej, żadnej wypożyczalni sprzętu wodnego, kąpieliska itp. Większość korzystających z zalewu rekreacyjnie to wędkarze, niezwykle uciążliwi motorowodniacy i nie mniej nieprzyjemni jednonocni biwakowicze". Brak gospodarza widoczny przede wszystkim po śmieciach zalegających najpopularniejsze miejsca.Zalew położony jest w bardzo ciekawym geologicznie regionie. Podczas budowy zbiornika odkryto niezwykle liczne skamienieliny. Przechodząc się dziś brzegiem wzdłuż linii wody trudu można napotkać liczne kamienie z odciskami roślin i zwierząt."

Dodaj recenzję

Mapa

Gdów, Pawłów 90, 27-225
Zapora Wodna 'Wióry'