Ludzie
FACEBOOK

Poznaj nas!

Ewa  Chybowska. Zawodowo projektantka wnętrz, z powołania aktywistka. Działa m.in. na rzecz młodzieży oraz poprawy bezpieczeństwa, czystości i estetyki na Woli. Walczy o rewitalizację zabytków: Wolskiego Koloseum i Kolonii Wawelberga. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga, które od 2015 roku organizuje coroczne święto osiedla. Zaprojektowała Różany Skwer pysznych pączków – zwycięski i zrealizowany projekt w ramach budżetu partycypacyjnego. W wolnych chwilach tańczy flamenco i spaceruje z ukochanymi psami, Tasmin i Amelią.

Andrzej Chybowski. Idealista, który twardo stąpa po ziemi i potrafi wcielać ideały w czyn. Potrafi skutecznie zabiegać o realizację projektów, służących Woli i jej mieszkańcom. Działa na rzecz społeczności lokalnej, zwłaszcza młodzieży. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga i jednym z niewielu znawców historii tego zabytkowego osiedla. Chętnie opowiada o niej osobom odwiedzającym Kolonię, m.in. podczas jej corocznego święta. Uczestniczy społecznie w pracach kilku grup, działających na rzecz promowania historii i tożsamości dzielnicy, rewitalizacji zabytków i poprawy bezpieczeństwa na Woli. Organizuje warsztaty i pokazy wypału japońskiej ceramiki raku.

Janusz Dziano. Urodzony i wychowany na Warszawskiej Woli. Dziadkowie i rodzice pochodzą  „z tamtej strony Wisły”, czyli regularni Prażanie. Historia tych dwóch wyjątkowych dzielnic Stolicy jest mu najbliższa. Nie wykazuje jednak zbędnego szowinizmu i darzy ogromnym uczuciem całą Warszawę.

Pasjonat tradycji , charakteru i języka  dawnych mieszkańców Syreniego Grodu, popularyzator twórczości Stefana Wiecha Wiecheckiego. Wspólnie z grupą pasjonatów Woli, działa na rzecz zachowania nielicznych już zabytków w tej dzielnicy i upamiętnienia miejsc związanych z jej historią.

Od 2010 roku  związany ze stroną „Gwara Warszawska”, od czerwca 2012 roku prowadzi portal "Jestem z Woli".

Przemysław Klajbor. Mieszkaniec i fascynat Woli, absolwent politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW (ze specjalizacją marketing polityczny). Założyciel i administrator kilku stron traktujących o Woli, m.in. "Wolskie Koloseum". I to właśnie chęć ratowania zabytkowych budynków przy ul. Prądzyńskiego, inne problemy dynamicznie zmieniającej i rozwijającej się Dzielnicy oraz pozytywna energia płynąca od działających aktywistów skupionych wokół niezależnej radnej - Anety Skubidy - popchnęła go do aktywnego działania na rzecz Woli!

Kamil Kociszewski. Mieszkaniec warszawskiej Woli od urodzenia. Socjolog. Badacz rynków i zjawisk społecznych. Entuzjasta racjonalnych, spójnych koncepcji urbanistycznych miasta tworzonego na miarę człowieka i mieszkańcom dobrze służącego. Zdecydowany przeciwnik zaśmiecania przestrzeni publicznej przypadkową, przeskalowaną zabudową.

Jędrzej Puzyński. Mąż i ojciec dwójki dzieci, mieszkaniec Odolan. Orędownik zrównoważonej mobilności miejskiej  przekonany o konieczności nadania priorytetu alternatywnym do prywatnych samochodów formom komunikacji. Pomysłodawca profilu „Piesza Wola”, który apeluje o dobre warunki dla ruchu pieszego w dzielnicy. Od dziesięciu lat zawodowo związany z branżą transportu i infrastruktury.

Hanna Radziejowska. Kuratorka, producentka i scenarzystka projektów kulturalnych i muzealniczych. Absolwentka Instytutu Historii UW. Pracowała w warszawskich instytucjach kultury i warszawskim samorządzie, m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, Domu Spotkań z Historią, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Warszawy. Zrealizowała m.in. "REBLOK Blokowiska Reaktywacja", seminarium polsko-niemieckie "Kultura Pamięci w Polsce i w Niemczech w XX wieku"; współtworzyła pierwsze trzy edycje Festiwalu Niewinni Czarodzieje; Od kwietnia 2013 r. do listopada 2015 r. kierowniczka Muzeum Woli, oddziału Muzeum Warszawy. Jest autorką realizowanego w nim programu "Laboratorium miasta" oraz "Laboratorium muzeum" (współkuratorka programu www.laboratoriummuzeum.pl), w tym m.in. Sali Jednego Eksponatu.
Kuratorka wystawy "Reinefarth w Warszawie. Dowody zbrodni", współkuratorka "Masażystki, czyli przestrzeni intymnych Warszawy".

Maria Rendecka.  Z Wolą związana jest od 1988 roku. Jak twierdzi, póki co nie wyobraża sobie zamieszkania gdzie indziej. Tutaj zapuściła korzenie, tutaj bacznie przygląda się zmianom, które siłą rzeczy następują i zmieniają oblicze dzielnicy. Lubi poznawać historię miasta i jest pasjonatką fotografowania.  Żyłkę społeczną poczuła zupełnie niespodziewanie w sierpniu br., biorąc udział w pikniku „Powrót Wiecha na Wolę”. Tutaj poznała grupę wolskich społeczników. Ludzi pełnych pasji, energii i werwy, miłośników gwary warszawskiej. I tak zaczęła się jej przygoda z „Wolą Mieszkańców”.

Aneta Skubida. pierwsza niepartyjna radna w historii Dzielnicy Wola, wybrana z komitetu mieszkańców. - Jestem otwarta na opinie i sugestie mieszkańców, stawiam przede wszystkim na współpracę ze społecznością Woli, bo razem możemy więcej - podkreśla Aneta Skubida. Nr telefonu: 504509436, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  - Można zgłaszać się do mnie z każdym pomysłem dotyczącym Woli i ulepszenia życia w tej dzielnicy, a każdy telefon i mail do mnie jest mile widziany – podkreśla radna.

Aneta Skubida od urodzenia związana jest z Wolą. Ukończyła SP nr 139 przy ul. Syreny oraz Gimnazjum nr 47 przy ul. Grenady.  Jest również absolwentką politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, ze specjalnością w polityce społecznej. Obecnie w trakcie doktoratu w Polskiej Akademii Nauk i Collegium Civitas.

Zawodowo pracuje w firmie z branży energetyki odnawialnej. Absolwentka Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Szkoły Moderatorów.

Swoje doświadczenie w lokalnej działalności społecznej zdobywała m.in. w Stowarzyszeniu Wola Zmian oraz w Zespole ds. Budżetu Partycypacyjnego w Dzielnicy Wola (była członkinią przez 3 kadencje, brała udział w wielu warsztatach poświęconych tej tematyce).

Piotr Zawistowski. Mieszkaniec dzielnicy Wola od 12 lat, w tym od 4 lat Odolan.  Zdążył dość dobrze poznać problemy tego rejonu i angażuje się w ich rozwiązywanie, np.  poprzez udział w konsultacjach Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Odolan,  udział w tworzeniu projektów do budżetu partycypacyjnego, uczestnictwo w wielu konsultacjach z władzami gminy Wola, współorganizowanie lokalnych pikników dla mieszkańców. Chęć  poprawy najbliższego otoczenia oraz problemy mieszkańców nie są mu obce, gdyż od 3 lat pracuje w Zarządzie wspólnoty mieszkaniowej. Najważniejszy cel jest uświadamianie lokalnej społeczności, że każdy z nas może wpływać na swoje otoczenie, a to jak wiele się udaje w dużej mierze zależy od działania w grupie. Piotr promuje ideę „małej ojczyzny”.